Wysyłka roweru kurierem – dlaczego to nie takie proste?

29 July 2019
Category: Uncategorized
29 July 2019, Comments: 0

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach można wysłać wszystko i wszędzie. Polska jest krajem, który przoduje w transporcie międzynarodowym. Jednak przewóz rowerów, w obrębie kraju, wcale nie jest taki prosty. Szczególnie jeśli chcemy wysłać rower w całości, nie rozkładają go na części. Musimy się wtedy liczyć z dodatkowymi kosztami i z tym że nie każdy przewoźnik przyjmie takie zlecenie.

Jak wybrać firmę kurierską

Ze względy na niestandardowy kształt paczki i wymiary wysyłka roweru nie jest prosta. Niektóre firmy kurierskie, po prostu całkowicie zrezygnował z przewożenia takich paczek.
Jedną z firm kurierskich, która podejmie się transportu roweru, jest taniapaczka.pl. Trzeba jednak pamiętać, że rower musi być odpowiednio przygotowany i zapakowany. Jeśli długość paczki nie przekracza 200 cm, a całkowity obwód 300 cm, transportu roweru podejmie się także DHL. Niestety musimy się liczyć z tym że koszt będzie dość wysoki. Za taki transport w DHL zapłacimy ok 160 zł.

Przygotowanie roweru do transportu

Jeśli chcemy wysłać rower kurierem, musimy pamiętać, że musimy go odpowiednio przygotować i zapakować.
Paczka powinna być tak uformowana, żeby nie przekraczała 2 metrów długości. Wyczyszczony rower najlepiej częściowo rozkręcić. Można odkręcić przednie koło i kierownicę. A potem wszystkie części zabezpieczyć folią bombelkową, a potem szczelnie odkręcić streczem. Wykorzystanie streczu jest chyba najwygodniejszym rozwiązaniem. Możemy dobrze zabezpieczyć nietypowe kształty oraz przykleić jedne części do drugich. Zabezpieczy to mniejsze części przed przemieszczaniem się wewnątrz paczki.

Przygotuj się na wydatki

Transport roweru, jako przesyłki niestandardowej, niestety jest dość kosztowny. Musimy liczyć się z tym że raczej nie zapłacimy mniej niż 50 zł,a w DHL ponad 160 zł. Warto jednak zainwestować w firmę kurierską. Ponieważ kurier, odbierze od nas paczkę i dostarczy bezpośrednio do odbiorcy. Ponadto, paczka będzie ubezpieczona, a przewoźnik zadba by nie doszło, do żadnych uszkodzeń.

Comments are closed.