Cześć

Często pytacie o bagażniki do transportu rowerów na klapę bagażnika. W przypadku wysokich samochodów typu SUV najlepszą opcją jest przewożenie rowerów wszędzie tylko nie na dachu ze względu na problem z umieszczeniem rowerów wewnętrznych na dachu oraz dużą wysokość samochodu z rowerami, która wynosi ok 2,8m.

Wracając do bagażników na klapę rozważmy plusy:

  • łatwe umieszczenie rowerów na bagażniku.

  • niższe umieszczenie rowerów jak w przypadku dachu, czyli mniejsze opory powietrza od dachu.

Wad tego rozwiązania jest znacznie więcej…do pierwszej i najważniejszej należy fakt iż klapy pojazdów nie są przystosowane do tego typu obciążenia.

Bagażnik opiera się gumowymi stopami na lakierze a zabezpieczony jest paskami z metalowymi klamrami, które blokujemy w szczelinach karoserii i ze względu na ten fakt lakier pod klamrami szybko się wyciera do gołej blachy a dalej wchodzi rdza.

Paski musisz równomiernie dociągnąć, często górna część klapy produkowana jest z aluminium co przy zbyt mocnym naciągnięciu pasków oraz obciążeniu rowerami może spowodować wgięcie górnej części klapy.

Nasza rekomendacja dla tego typu rozwiązań jest taka aby nie używać tych bagażników gdyż są zbyt skomplikowane w montażu, mogą powodować wgięcie karoserii a ostatnim trywialnym powodem jest brak możliwości otworzenia bagażnika w trakcie podróży i dostania się do bagaży czy koła zapasowego…

Nasza rekomendacja:

Nie używaj tego typu bagażników, szkoda samochodu.

Zapraszam do Raszyna po więcej informacji.
Augustynowicz Paweł