Jedziesz na urlop, i już w trakcie pierwszych kilometrów zdajesz sobie sprawę że coś jest głośno! Podkręcasz  radio znacznie głośniej niż zwykle gdyż hałas jest nieznośny ale to nie daje żadnej poprawy?
Często za podstawową przyczynę tego problemu możesz obwinić bagażnik bazowy a konkretnie brak maskowań rowków montażowych, które znajdują się na górze belki aluminiowej oraz pod spodem belki aluminiowej oraz stalowej.

Rowek montażowy jest maskowany przy pomocy gumy, która jest dołączona do bagażnika i samodzielnie musisz ją dociąć na żądaną długość.
Od spodu belki aluminiowej i stalowej również możemy zaobserwować rowek montażowy, który zazwyczaj jest miejscem montażu stopy bagażnika, powinien być zabezpieczony przy pomocy gum montażowych.

W nowszych belkach wybrani producenci zastosowali plastikową listwę maskującą, która jest zamontowana na stałe w belce bazowej aluminiowej.
Jeżeli wszystkie rowki masz zabezpieczone gumą a bagażnik nadal gwizda czy piszczy skontroluj końcówkę belki w jakim jest stanie oraz czy jest cała.
Końcówka zazwyczaj jest zakończona plastikową zaślepką, która powinna być cała bez uszkodzeń. Brak maskownicy może powodować bardziej nieprzyjemne gwizdy i piski niż brak gumek na rowkach montażowych.

Masz problemy ze swoim bagażnikiem i nie możesz sobie poradzić, zapraszam do Raszyna. Postaramy się zaradzić.

Pozdrawiam

Gustaw